Встановіть розширення «Новини Фастова - 04565.com.ua» для і читайте міські новини першимиВстановити!

На Фастівщині відбувся міський етап всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура»

На Фастівщині відбувся міський етап всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура»
17:4219.05.20151
На Фастівщині відбувся міський етап всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура»
Фото: ГО "Самопоміч"

Згідно наказів Міністерства освіти і науки України, Міністерства у справах сім’ї, молоді і спорту та Указу Президента "Про відродження історико-культурних та господарських традицій Українського козацтва" 16 травня  на Фастівщині, поблизу села Скригалівка, започатковано  міський етап всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Джура".

 З огляду на масштабність заходу, що потребує значних організаційних та фінансових зусиль, допомогти фастівському міському управлінню освіти вирішили активісти міського громадського об’єднання "Самопоміч". Вони стали головними організаторами гри, залучивши до справи фастівські підприємства та організації, приватних підприємців, просто небайдужих громадян, 45 з них власноруч облаштовували великий туристичний табір більше ніж на 200 осіб.  На урочистому відкритті заходу був присутній заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Сергій Митрофанський. Він відмітив високий рівень підготовки заходу та побажав всім учасникам успіху в грі.

Власне розпочатися "Джура" мала у п’ятницю 15 травня. Та через дощ дводенну програму довелося стиснути. Попри це, військово-патріотичну гру на Фастівщині вдалося провести на достойному рівні. У ній узяли участь 8 команд загальноосвітніх шкіл Фастова, котрі показали чудову фізичну підготовку і неабияке бажання вивчати військову справу та славне минуле рідного краю.  Випробовували школярів в наступних конкурсах: „Впоряд” та „Смуга перешкод”, „Рятівник”( наданні першої медичної допомоги) та „Відун” (знання історії Фастівщини та військової справи), "Лава на лаву" та "Перетягування канату", "Краща козацька страва" та „Ватра” (творчі здібності) , „Бівуак” (облаштуванні туристичного табору”, тощо. 

Рівень підготовки команд оцінювали судді у складі тренерів, вчителів, титулованих спортсменів, учасників АТО, представників міського управління освіти та козацтва. Усі команди отримали пам’ятні призи - різноманітне туристичне оснащення та патріотичну літературу. Перше місце справедливо дісталося найчисленнішій команді ЗОШ №1. Друге місце посіли учні ЗОШ№10, третє - СЗОШ№4. В нагороду переможець отримав перехідний козацький кинджал. Це відзнака, що в давнину свідчила про ранг та достаток козака і ніколи не була зброєю.  Дісталася першій школі і перехідна статуетка козака Мамая. Три кращих команди змагань нагородили також медалями з унікальною символікою та пам’ятними кубками. Нагородження проводили Любов Оніщук, Олег Чемерський, Василь Мазуренко та представники головного організатора "Джури"- ГО"Самопоміч" Ярослав Машляківський і Катерина Конта.

 Захоплюючою стала для учасників гри переправа на канатах, що її організували представники обласного туристичного центру. А найпам’ятнішим - розпалювання вогнища, що сягало у висоту 10 метрів з піснями та  хороводами навколо него. Окремо варто сказати про харчування учасників гри. З продуктів, зібраних спільними зусиллями, неймовірно смачні страви готував голова міського спорттовариства "Україна" Ростислав Дейнега. Польову кухню, як і велику штабну палатку надав фастівський міський військовий комісаріат. До речі, Скригалівський ліс, а саме місце проведення заходу, вирішено відтепер відвести під постійне туристичне таборування та інші спортивно-туристичні заходи. 
Організатори гри висловлюють особливу подяку ДП"Фастівське лісове господарство" на чолі з Олегом Чемерським та ДП ПАТ „Оболонь” „Пивоварня Зіберта” в особі директора Любові Онищук. Завдяки їм було належно облаштовано місце проведення змагань, забезпечено фінансування заходу, воду та солодкі напої для учасників. В терміновому режимі надав транспорт для доставки школярів приватний підприємець-перевізник Сергій Бевза. Проведення яскравих та цікавих конкурсів узяла на себе фастівська громадська організація "Самооборона Майдану" яка разом з працівниками міського відділу міліції дбали про безпеку і правопорядок під час гри. Не залишилися осторонь МГО "Асоціація учасників бойових дій та учасників АТО" і, звісно ж, козаки фастівського козацького куреня під керівництвом Василя Мазуренка. Вони також організовували конкурси, а ще вечір відпочинку біля вогнища з патріотичними піснями. Фастівський міський центр допомоги військовослужбовцям АТО та Благодійний фонд «Фастів-МИР» надали матеріали та оснащення для таборування. Усі ці речі після змагань буде передано фастівським бійцям у зону АТО.  Окрема подяка директорам шкіл, вчителям, батькам і, звісно ж, самим учням за їх активність та волю до перемоги. 
Оцінюючи обсяг організаційних робіт та результати проведення "Джури", ГО "Самопоміч", вкотре довело, що сила - в єдності. І що серед наших земляків вдосталь небайдужих, щирих людей, завжди готових зробити свій посильний внесок у важливу справу. А те, що почин важливий засвідчили захоплені погляди юних учасників гри, для яких "Джура" стала веселою і пізнавальною пригодою. "Самопоміч" об’єднала у Фастові тих, хто ще до вступу в об’єднання активно долучався до роботи з молоддю, а нині спільними зусиллями прагне втілити ще багато нових, цікавих і корисних проектів.  Фотозвіт

www.04565.com.ua

Якщо Ви помітили помилку, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі
Скасувати
Додаючи коментар, я приймаю і несу відповідальність за виконання Правил cайту

Останні новини

Ще новини...